8. Daegu – minu kodulinn

Viimasest postitusest on möödas 2 kuud, seega ma vabandan. 😆 See postitus on siin puhtalt selle jaoks, et põhimõtteliselt minu kodulinnast Daegust natuke rääkida, mida ma tegelt oleksin võinud juba varem teha😂 Aga hetkel teen ma seda selle rahvusvahelise Daegu turismi grupi (Daegu Gyeongbuk Global Tourism Supporters) pärast, millest ma mõni postitus tagasi rääkisin. Enjoy!

IMG_1194.jpg
Meie Global Supporters grupp koos mingite tähtsate inimestega (ma kahjuks ei tea, kes need on, vabandan😂)

Kui võtta Korea kaart ette, siis Daegu asub lõuna pool ja pigem kagu suunas, kuid mitte mere ääres. Tegelt on Daegu üldse põhimõtteliselt täielikult mägede vahel, mis teeb temast Korea ühe kõige palavama ja soojema linna. Suvel kutsuvad nad Daegut hüüdnimega Daeprika nagu Daegu + Aafrika (koreapäraselt Aprika), sest siin on nii tapvalt palav. Mis veel, on see et, Daegu asub Korea kõige traditsioonilisema piirkonna Andongi kõrval, mis tähendab, et üsna tihti, kui sealt tahavad inimesed suurlinna minna paremat elu otsima tulevad nad Daegusse. Kahjuks tähendab see ka seda, et tihti siinsed inimesed võivad olla konservatiivsed ja kinniste maailmavaadetega, aga noored siiski nii palju ei ole, rohkem vanemad inimesed (kuigi siin elab ikkagi päris palju vanu inimesi).

Daegu asukoht Korea kaardil

Siia tulles oli kõikide põhiküsimus mulle „Miks sa Daegusse tulid?“. No selles mõttes, et tegelt ega ma ise seda ju ei valinud ja kui ma nüüd täiesti aus olen, kui ma oleks saanud valida, ma poleks seda vist valinud ka. Aga samas praegu ma mõtlen, et tegelt võibolla on hea, et ma just siia sain. See on küll suurlinn, aga mitte liiga suur, sest 500 000 elanikuga Tallinnast 2,5 miljoni elanikuga Daegusse on ka isegi juba päris suur erinevus. Turvalisem ka võrreldes veel suuremate linnadega.

IMG-7646

Kõigi Daegus elavate inimeste põhikoht on muidugi Daegu Downtown. Ma ei taha selle kohta öelda kesklinn, sest see pole sama, mis Eestis sa ütled kesklinn. Minu meelest pole isegi Eestis üldse sellist piirkonda eriti, võibolla Tallinna vanalinn on sarnane, aga samas seal on see ikkagi ajalooline, siin eriti ei ole. Ühesõnaga, siin on tegevust küllalt: ülipalju poode, söögikohti, karaoke ruume, ilusalonge, juuksureid jne jne. Igav ei hakka, seda ma luban, sest tihti Downtown square’il toimub ka mingi esinemine või keegi laulab, tantsib, teeb lihtsalt nalja.

IMG-9425
Daegu Downtown

Hiljuti avastasin ma, et Daegus oleva järve Suseongi järve ääres on päris lahe piirkond. Ma ise elan sealt päris kaugel seega ma tõesti polnud sinna varem sattunud, aga Grete (teine eesti vahetusõpilane Daegus) elab seal ja rääkis kogu aeg kui vinge seal on. Ehk lühidalt, see on väga ilus koht ja ma arvan, et hetkel üks mu lemmikuid siin linnas.

IMG-0510
Suseongi järv
IMG-0532
Ilutulestik Suseongi järve juures

Daegus elavad inimesed räägivad Daegu dialektis (korea keeles saturi/satoori). Korea standard dialekt on Seouli dialekt ja seda sa kuuled telekas, raadios ja muudes ametlikes asjaajamistes ning muidugi Seouli piirkonnas elavad inimesed räägivad seda. Kokku on Lõuna-Koreas 5 dialekti (minu andmetel vähemalt) ja Põhja-Koreas on neid veel. Põhimõtteliselt on nii, et mida lõuna poole sa kaardil liigud, seda tugevamaks, eristatavamaks muutub dialekt võrreldes Seouli omaga. Kuna Daegu on üsna lõunas, siis siin on ka tugev saturi. Veel tugevam on see Busanis, mis asub täiesti lõunas mere ääres. Üldiselt erinevad dialektid üksteisest lihtsalt hääletooni kõrguste muutustega, sest standard dialekt on hästi sujuv ja rohkem ühetooniline. Saturi võib vahel kõlada nagu inimesed oleks kurjad üksteise peale, sest vähemalt ma olen mitu korda seda arvanud, aga tegelt nad räägivad jumala tavalist igapäevast juttu. Lisaks on veel mõned spetsiifilised sõnad või väljendid, mida kasutatakse ainult dialektide piirkondades ning standard dialektis öeldakse teistmoodi.

Ma vist rohkem midagi väga erilist ei oska öelda Daegu kohta. Aga üks hea asi, mis siin eksisteerib on metroo, ma olen igapäev tänulik selle pärast.

-Ester/ 에스터/ 예슬

Kui tunnete huvi ja tahate küsida midagi, võite alati kirjutada instagrami @esterikene_ või facebooki Ester Ojala😊

 

#수성못 #수성구 #대구시내 #시내 #쇼핑 #하늘 #대프리카 #분수 #대구 #대구경북여행 #2020대구경북관광의해 #대구경북글로벌관광서포터즈 #2020DGGTS #대구여행 #Korea #DaeguTour #Gyeongbuk #오소대구경북

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s