9. Natuke mõtisklusi peale 7, 8 ja 9 kuud Koreas

20/09/2019 – 7 kuud Koreas

Nüüdseks olen Koreas olnud 7 kuud ja 2 ja pool kuud on veel siin olla jäänud. Ma tean, et see läheb mööda kiiremini kui silmapilk, sest kui ma praegusest hetkest mõtlen tagasi 2 ja pool kuud (ehk umbes juuli keskel), tundub, nagu see oleks alles olnud. Kui ma mõtlen tagasi sellele hetkele, kui minu siia saabumisest möödus 2 ja pool kuud (ehk umbes mai keskel) tundub, et ma olin see hetk siin ju veel nii vähe olnud, kõik oli veel suhteliselt uus.

Ma isiklikult arvan, et teises riigis nii pikalt (minu puhul 10 kuud) elamine muudab inimest ikkagi kordades rohkem kui lihtsalt reisimine. Seal elades pikemalt õpid põhjalikult tundma selle ühiskonna negatiivseid ja positiivseid külgi ning ilmselt hakkad neid motiive ka mõistma. Pluss see kõik kuidagi kinnistub sinusse ja sa ise kiindud sellesse. Ära minemise teebki raskeks see, et see saab selle pika ajaga (sest ega 10 kuud pole kindlasti lühike aeg, et teisel pool maakera üksi aega veeta) sulle kalliks. Ma arvan, et näiteks viie kuuga oleks see lahkumine tegelt kergem. Ühesõnaga, reisides jäävad igast kohast mingid killud sinu sisse, aga nii pikalt mujal elades jääb hoopis osa sinust sinna maha.

Üleüldiselt ega see kõik pole muidugi ainult lust ja lillepidu olnud, sest kui sa lähed niiviisi ja jätad põhimõtteliselt oma elu 10 kuuks maha, siis ainult loll arvaks, et see lihtne on. Aga samas mulle tundub, et tihti inimesed ei väärtusta mingit hetke, kui see kestab, vaid hakkavad seda hiljem tegema, seega ma ise olen terve aeg siin proovinud iga hetke väärtustada endale seda lihtsalt korrates. Ma tean, et kui ma halisen ja virisen, siis hiljem ma kahetsen, et miks ma selline olin, kõik oli ju paremini kui hästi. Tuleb proovida näha just seda positiivset külge negatiivse asemel. Ma usun, et ma olen siin üsna hästi selle hetke väärtustamisega hakkama saanud, sest tegelt ma pole siiani mitte hetkekski kahetsenud vahetusaastale tulemist või riigi valikut (tagasi tulla pole ka tahtnud, välja arvatud kaks hetke, kus mu lähedased sõbrannad olid haiglas), aga aga eks see kõik olenebki inimesest endast, kuidas ta otsustab enda maailmavaated sättida. Minu soovitus: nautige hetke, ärge mõelge halvale, ärge virisege, sest kõik on tegelt ju väga hästi.

IMG_1519.jpeg

14/10/2019 – 8 kuud Koreas

Ja nüüd ongi jäänud 2 kuud, üks päev vähem isegi kui täpne olla. Täpselt 60 päeva. Siin olen olnud 230 päeva. Tundub uskumatu, et ikka nii kaua oleme siin olnud, aeg on nii kiiresti läinud. Igapäev me Gretega haliseme, et me ei ole veel valmis ära minema, sest nii palju on veel teha.

Hiljuti avastasime just kui vinged on arkaadid. Eestis ma ausalt ei tea, et neid eksisteeriks, aga põhimõtteliselt on need sellised suured ruumid või mitu ruumi koos, kus on hunnik suuri mängukonsoole, millega saab raha eest mängida. Downtownis on meie lemmik arkaad läbi 4 korruse ja see on ülimalt lahe.

Peale selle avastasime ka PC ruumid/PC cafed, mis on jällegi suured ruumid, kus on hunnik arvuteid ja sa pead maksma natuke, et sa saaksid seal arvutit kasutada. Enamasti käiakse seal arvutimänge mängimas, sest seal on kiire internet ja võimsamad arvutid. Me seda tegelikult ei tee ja meie põhitegevuste hulka seal kuuluvad kontseripiletite ostmised, videote HD-s suuremalt ekraanilt vaatamised või interneti kaudu asjade tellimised.

Kontserditest rääkides, siis üleeile käisime Grete ja Karitaga ühel tasuta festivalil Gumis (Gumi sarang festival) ja seal esinesid mitmed artistid. Kõige kuulsamad neist olid Mamamoo, Red Velvet ja NCT Dream. Meile väga väga meeldis ja ega üldse ei kurda, sest see oli ju tasuta ja me maksime ainult rongipiletite eest natuke. Vähem kui kahe nädala pärast lähme Karitaga BTS-i kontserdile ka.

IMG_1827

06/11/2019 – 9 kuud Koreas

Täitsa uskumatu, et nüüd on Eestisse tulekuni jäänud ainult 37 päeva ehk natuke üle kuu. Ega midagi muutnud väga pole. Mu Eesti klassil oli enne oktoobri vaheaega retsimine, mis tundus ülilahe ja lõbus. Ma tahaks tänada kõiki, kes mind kuidagi kaasasid sinna, see oli väga armas teist, sest no eks ikka vahepeal tekkis selline igatsuse tunne sisse nähes, kuidas kõik mu sõbrad said koos retsiga tegeleda, aga mina mitte. Õnneks ma päris ilma sellest ju ikkagi ei jää, teen seda järgmine sügis 😉.

Viimase aja tippsündmus on muidugi BTS-i kontserditel käimine. Kontserdid toimusid 26., 27., ja 29. oktoobril Seoul Olympic Stadiumil. Saime siis kuidagi piletid kõigile kolmele päevale, esimesel kahel päeval küll polnud kõige paremad kohad, aga samas me nägime lava hoopis teisest kohast, kui viimasel päeval, seega see oli hea, et me nii olime. Kui kellegile ütlesime, et me saime piletid kõikidele finaali kontserditele, siis kõik imestasid, et kuidas see võimalik oli, sest piletid müüdi kõik nii kiiresti välja, et paljud ei saanud isegi ühele päevale. Aga teate see on tõesti midagi, mida on sõnadega raske kirjeldada, seega ma räägin pikemalt neist kolmest päevast täpsemalt järgmises postituses, sest ma usun, et kõiki see päris ei huvita võibolla. 🤣

IMG_5785.jpeg

Peale kontserdite olime veel 4 päeva Seoulis ja me käisime BTS pop-up poes House of BTS, mis oli ka omamoodi muuseum, kus oli sissepääs tasuta. Seal kohtusime ühel päeval ka kahe eestlasega, mis oli omamoodi shokk, sest ega kui 9 kuud pole niiviisi eesti keelt kuulnud ma ehmatasin täiesti ära. Järgmisel päeval saime järjekorras oodates ka tuttavaks kahe indoneeslasega, kellega pärast ka veel kokku saime.

IMG_3847img_3323.jpeg

Nüüd siis jälle Daegus tagasi ja veedan viimased nädalad kooli sõprade ja host-perega. Natuke hirmus mõelda, et varsti tagasi juba. Kõige rohkem me muretseme alati selle pärast, et kuidas me nüüd Eesti toitu sööma hakkame, kui Korea oma nii hea on.🤣 Aga eks näeb seda asja, hakkame iseenda piprapulbriga igalpool ringi käima vist,

Järgmine postitus on BTS-i kontserdist siis.☺

-Ester/ 에스터/ 예슬

Kui tunnete huvi ja tahate küsida midagi, võite alati kirjutada instagrami @esterikene_ või facebooki Ester Ojala😊

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s